Jachty ze ściany wschodniej

jachty ze wschodniej PolskiOkazuje się, że mamy w naszym kraju kilka firm, które prężnie działają na kontynencie afrykańskim. Między innymi producent ciągników z Lublina podpisał umowę na sprzedaż 3 tysięcy maszyn do Etiopii. Możliwe, że niedługo pojawia się tam również nasze jachty.

W zeszłym roku jak się okazuje z polski udało się wyeksportować aż 11 tysięcy polskich maszyn pływających. Na podstawie danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która zajmuje się realizowaniem Programu Promocji Gospodarczej Polski wschodniej można zauważyć, że firmy ze ściany wschodniej radzą sobie obecnie coraz lepiej i nie będzie tutaj w grę wchodziła jedynie sprzedaż żywności.

Coraz częściej dobrze radzą sobie w branży damskiej bielizny, części do samolotów, czy nawet jachtów. To wszystko w województwach wschodnich dobrze się rozwija. W znaczącym stopniu stało się to możliwe, dzięki temu, że od czterech lat prowadzi się projekt z pieniędzy unijnych, który skierowany jest na rozwój Polski wschodniej.

jachty z PolskiFirmy z województw: Lubelskiego, Podlaskiego, Podkarpackiego, Świętokrzyskiego i Warmińsko-Mazurskiego mogą w ramach tego projektu wyjeżdżać na targi i misje zagraniczne do krajów UE oraz krajów Azji oraz Ameryki, gdzie mogą uczyć się wielu ważnych dla własnej działalności rzeczy. Dzięki temu rozwinął się między innymi sektor związany ze sprzedażą jachtów, które na terenie polski wschodniej oferuje jedna z firm. Okazuje się, że wiele z nich trafia co roku do Rosji, gdzie ludzie szukają dostępu do luksusowych produktów i te oferowane w Polsce wschodniej odpowiadają im między innymi ze względu na bliskość położenia.

Branża ta ma szerokie możliwości, by się rozwijać i można przypuszczać, że ten rozwój będzie następował w kolejnych latach. Trudno jednak w tej chwili prorokować w jakim kierunku to wszystko pójdzie. Oby tylko nie okazało się za jakiś czas, że niestety polskie jachty podzielą los polskich jabłek, ponieważ mógłby to być duży cios dla firm produkujących.

Autor

Judyta Nowacka

"Głupstwo jest wielkie jak morze, wszystko w sobie pomieści."

Zobacz również