Kawalerka niczym jacht

co łączy jacht i kawalerkęKto by nie chciał mieszkać na jachcie? Niestety, takie mieszkanie może wydawać się osiągalne jedynie dla obywateli Monako i arabskich szejków, a przeciętnemu zjadaczowi chleba pozostają co najwyżej żeglugi po Mazurach. A i to nie zawsze.

wnętrze jachtuOkazuje się jednak, że samo wnętrze luksusowej łodzi ma wiele wspólnego z niedużą kawalerką. Charakteryzuje się przecież nie tylko kompaktowym designer, ale również przemyślanym wykorzystaniem każdego centymetra wolnej przestrzeni. Pożądane jest wszystko, co można wsunąć, schować i ukryć. Tak na jachcie, jak i w niewielkiej kawalerce sprawdza się więc zlew wysuwany bezpośrednio z szafki, półka, która chowa się w ścianie i składające się biurko. I choć meblowe puzzle są rozwiązaniem, które nie powinno już nas szokować, niejednokrotnie zaskakują kreatywnymi rozwiązaniami.

Wraz ze wzrostem ceny mieszkań, każdy dodatkowy metr kwadratowy zyskuje na znaczeniu, a składane meble przestają być już elementem znanym dobrze przede wszystkim tym osobom, które śledzą programy o życiu w Japonii.

wnętrze luksusowego jachtuNiebezpiecznymi rozwiązaniami są kumulacje zarówno wzorów, jak i różnorodnych form, okazuje się bowiem, że są one w stanie optycznie zmniejszyć pomieszczenie. Już choćby dlatego w niewielkich pomieszczeniach coraz powszechniejszy jest design nie tylko uproszczony, ale również minimalistyczny, ten bowiem wprowadza zarówno wrażenie przestrzeni, jak i porządku.

Kajuty jachtu mogą być też inspirujące dla osób, które zastanawiają się nad wystrojem niewielkiej sypialni. Antresola do spania jest przecież w stanie spełniać szereg ciekawych funkcji, może bowiem zawierać nie tylko miejsce na książki, ale nawet szafę do spania. W małej przestrzeni najbardziej problematycznym meblem wydaje się być łóżko zwłaszcza, że nie sięgamy już ani po skrzypiące wersalki, ani po składane tapczany. Nawet na dwudziestu metrach kwadratowych przestrzeni dwa metry dla łóżka powinny być czymś oczywistym.

Autor

Hubert Kipman

"Życie jest jak fala morska. Utrzymasz się na grzbiecie – wyrzuci cię na bezpieczny brzeg; nie utrzymasz się – poniesie cię coraz dalej od brzegu."

Zobacz również