Meble ze Słupska na jachty

polskie meble na jachtWłaściciele luksusowych jachtów bardzo mocno stawiają także na przygotowanie pięknych mebli, które będą montowane w jednostkach. Okazuje się, że na tym polu doskonalą ofertę ma firma ze Słupska. W warsztacie stolarskim Andrzeja Wolańskiego powstało już sporo mebli na komfortowe jachty.

polskie meble na jachtMeble produkowane są tam na zamówienie firmy HTEP, która produkuje w gdańskiej stoczni katamarany. Jachty realizuje się na specjalne zamówienie klientów i są one przeznaczone wyłącznie na eksport. Klient będzie sam określał jakie powinno być wyposażenie nawet w najmniejszych szczegółach. Dotyczy to danych technicznych jak i też koloru mebli czy nawet drewna, z jakiego będą one wykonywane. Produkcja na zamówienie wiąże się oczywiście z bardzo wysoką ceną takiego jachtu, który kosztować może kilka milionów euro.

Droga stolarza ze Słupska związana z przygotowaniem mebli do luksusowych jachtów nie jest niczym szczególnym. Firma poszukiwała takiego specjalisty i Andrzej Wolański zdecydował się zgłosić a kiedy próbki jego prac został pozytywnie ocenione podpisał umowę i zaczął te meble wykonywać. Największe zainteresowanie jest w okresie od wiosny do lipca. Wtedy żeglarze przygotowują swoje jachty do sezonu i szukają nowych jednostek oraz wyposażenia. Wolański zapewnia, że wszystkie realizowane przy meblach prace są oczywiście wykonywane ręcznie.

meble ze Słupska na jachtKabiny jachtów mają ograniczoną powierzchnię w związku z czym meble co do centymetra muszą być tam dopasowane a jednocześnie należy także zadbać o ich maksymalną funkcjonalność. Meble muszą zostać przymocowane do podłoża, by nie dochodziło do ich przesuwania w czasie kołysania. Wszystko musi być idealnie zaplanowane, często w nietypowym kształcie co na pewno także ma spore znaczenie.

Meble do jednego jachtu najczęściej przygotowuje się przez około dwa miesiące. Jest to trudna i żmudna praca, która wymaga doskonałej dokładności oraz najwyższej staranności. Jest to jednak związane z dobrym wynagrodzeniem, które jest trzy razy wyższe niż w przypadku zwykłych mebli do domu.

Autor

Judyta Nowacka

"Głupstwo jest wielkie jak morze, wszystko w sobie pomieści."

Zobacz również