Jak wybrać meble dla dziecka

meble dla dzieckaSilny marketing naciska na nas obecnie praktycznie z każdej strony i jak się okazuje bardzo często okazuje się, że nawet meble dla dzieci będzie nam trudno wybrać. Dlatego w tym wpisie postaramy się nieco podpowiedzieć tym osobom, które maja przed sobą kupno mebli dla dziecka. Dzięki nam możliwe, że będziecie mieli większą wiedzę co do łóżeczek dziecięcych i mebli jakie warto wybrać dla swojego dziecka.

drewniane łóżeczko dziecięceBezpieczeństwo

Priorytetowe dla każdego rodzica będzie oczywiście bezpieczeństwo dziecka. Skąd więc będziemy mieli pewność, że wybrane łóżeczko jest dla dziecka bezpieczne. Mamy pewne normy Polski i Europejskie, które będą to określały. Tam zapisane są cechy, jakie powinny mieć łóżeczka dziecięce, by było można uznać je za bezpieczne. Można tam znaleźć informacje między innymi co do odstępów między szczeblami czy wysokości materaca. Jeśli chcemy kupować łóżeczko sprawdźmy w sklepie czy jest to taki produkt, który spełnia wyznaczone normy. To pierwsza ważna dla nas wskazówka, którą powinniśmy wziąć pod uwagę.

Odporność na uszkodzenia

Łóżeczko będzie używane również w trakcie opieki nad dzieckiem. Dlatego może dojść do uszkodzenia mebla a to może zwiększać niebezpieczeństwo. Tym samym po uszkodzeniu sprzęt może nie nadawać się do użytku. Dlatego warto sprawdzić jak wygląda łóżeczko i czy będzie się charakteryzowało należytą wytrzymałością. Warto także sprawdzić jakie różne dodatki umieścił producent, ponieważ od nich może zależeć funkcjonalność takiego łóżeczka. W wielu przypadkach ma to znaczenie, dlatego warto sprawdzić jak sytuacja się w tym względzie klaruje.

Prawidłowy montaż

drewniane łóżeczko dla dzieckaMeble najczęściej kupuje się w częściach, dlatego już w sklepach warto sprawdzać jak wygląda kwestia montażu i czy będziemy w stanie sobie z tym dobrze poradzić. W czasie montażu starajmy się wszystko robić zgodnie z dołączoną instrukcją, ponieważ od tego może zależeć czy takie łózko będzie dla dziecka rzeczywiście bezpieczne. Nie może być tak, że jakieś śrubki będą niedokręcone czy źle umiejscowione.

Trendy

Obecnie stawia się na proste meble, które delikatnie są zdobione dziecięcymi wzorami i wydaje się, że właśnie tego rodzaju mebli warto obecnie szukać w sklepach raczej w delikatnych lekkich barwach.

Autor

Judyta Nowacka

"Głupstwo jest wielkie jak morze, wszystko w sobie pomieści."

Zobacz również